4 Pory Roku

Restauracja

4 Pory Roku

Sezonowość i lokalność nie są dla nas pustymi sloganami, tylko wartościami, którymi kierujemy się na co dzień gotując dla naszych Gości. Dlatego też zdecydowaliśmy się na współpracę z rolnikami, którzy specjalnie dla nas będą dostarczać ekologiczne produkty. Z pola w Dobrzyniu nad Wisłą uprawianego przez Adę Augustyniak i Bartka Kembłowskiego pochodzą naturalnie uprawiane zioła i warzywa. Dania będą komponowane w zależności od obfitości plonów. To model współpracy, który opiera się na wzajemnym szacunku i zrozumieniu potrzeb obydwu stron. Tylko produkty pochodzące ze sprawdzonego źródła są dla nas podstawą pełnej smaku i zdrowej kuchni z uwzględnieniem cyklu pór roku.

Ważną częścią tożsamości restauracji jest sztuka łączenia wina i jedzenia. Do większości dań w menu, sommelier dobrał odpowiednio pasujące wino.
W restauracji na Gości czeka także świetnie wyposażony bar.

Ekologia

Ekologia

Wierzymy, że wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków. Nawet w mikroskali naszej restauracji jesteśmy w stanie wpływać na stan planety. Menu drukujemy na papierze pochodzącym z recyklingu. Idąc dalej, rurki do napojów czy opakowania jednorazowe na żywność produkowane są  z biodegradowalnych materiałów.

Jednym z największych odpadów generowanych przez restauracje jest szkło, dlatego by ograniczyć jego odpad zdecydowaliśmy się na instalację specjalnej stacji sommelierskiej. Wino na kieliszki pochodzi z KEG-ów i dzięki tej technologii nie tylko ograniczamy odpad butelek i korków, ale jednocześnie zachowujemy świeżość wina na dłużej.

Stworzyliśmy plan bardzo starannego segregowania odpadów na wszystkich stanowiskach. Poza tym rozszerzamy zakres stosowania biodegradowalnej chemii gospodarczej, a wkrótce rozpoczynamy kompostowanie odpadów gastronomicznych.

Events

Wydarzenia specjalne

Kolacja z sommelierem, gotowanie na cztery ręce z wyjątkowym gościem? Na naszym profilu facebookowym zamieszczamy regularne informacje o każdym z nich.

Jeżeli chcesz zorganizować ważne dla Ciebie wydarzenie albo zaprosić nas do współpracy, prosimy o kontakt telefoniczny: +48 601 990 251 lub mailowy: cztery@poryroku.com.pl.

Adres

ul. Przedzamcze 6
87-100 Toruń

Godziny otwarcia

Pon – piątek: 13:00 – 22:00
Sobota: 12:00 – 23:00
Niedziela: 12:00 – 20:00

Kontakt

Telefon: +48 56 619 09 17

Social Media